ÖVRIGT / Speglar / Spegel 798212
*
nr 79 8212
SPEGEL
Empirstil, mahogny, H95
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
SPEGEL
nr 79 8212
SPEGEL
Empirstil, mahogny, H95
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.